Wikipedia Nasıl Girilir ?

Dünya’nın da en büyük olarak internet  bildiği ansiklopedisi Wikipedia‘ya Türkiye’den erişim engelli uygulanmıştır. Bu nedenle herkes tarafından merak edilen konulardan birisi Wikipedia Nasıl Girilir ? sorusudur. Herkes yetkililerden bir açıklama beklerken henüz bir açıklama yapılmadı.

BETBOO GİRİŞ

BTK’nın sorgu sayfasında ise idari tedbir uygulandığı yazmaktadır.

Wikipedia Neden Kapatıldı ?

Türkiye üzerinde de milyonların kullanıdığı Vikipedi olarak bilinen Wikipedia’ya erişim engeli uygulanmıştır. Wikipedia neden kapatıldığını herkes merak etmektedir. Wikipedia engellemesi hakkında henüz bir yazılı açıklama yetkililer tarafından yapılmamamıştır.

Henüz Resmi Açıklama Gelmezken Wikipedia sayfasında çıkan engelleme yazısı,

“5651 sayılı Kanun uyarınca yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda bu İnternet sitesi (wikipedia.org) hakkındaki Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ‘nın 29/04/2017 tarih ve 490.05.01.2017.-182198 sayılı kararına istinaden Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından İDARİ TEDBİR uygulanmaktadır. (After technical analysis and legal consideration based on the Law Nr. 5651, ADMINISTRATION MEASURE has been taken for this website (wikipedia.org) according to Decision Nr. 490.05.01.2017.-182198 dated 29/04/2017 implemented by Information and Communication Technologies Authority.)”Wikipedia Nasıl Girilir

BTK‘nın açıklamasında yasağa ilişkin herhangi bir gerekçe göstermemesi tepki çekti. Wikipedia‘ya BTK tarafından uygulanan idari tedbir kararı sosyal medyada geniş yankı bulurken, yapılan paylaşımlarla yasağın nedeni tartışılıyor.

Wikipedia Nasıl Girilir ?

Wikipedia nasıl girilir sorusu hakkında bir çok detay verilmektedir. Sizlere uygun gelen herhangi birini kullanarak sorunsuz giriş işlemlerini yapabilirsiniz. En basit olan yöntemlerden birisi google dns adreslerini kullanarak anında erişim sağlayabilirsiniz. Ya da herhangi bir vpn proğramı kurulumu yaparak anında erişim sağlayabilirsiniz. Bu tür yöntemleri kullanmanız durumunda her türlü erişim sorunu olan sitelere anında erişim sağlayabilirsiniz.

En güzel bonus kampanyaları ile göz önüne çıkan süperbahis giriş adresine hemen giriş yapabilirsiniz.

Yorum yapın